Uz jaunumu sākumu » 2019 » Augusts » 19 » Ekspedīcija Sakalas augstienē - 25. augustā10:44
Ekspedīcija Sakalas augstienē - 25. augustā

Ziemeļvidzemes ģeoparks piedalās ar ekskursiju Sakalas augstienē!

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienās akcentēs dabai draudzīgu ceļošanu un saimniekošanu

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar novadu pašvaldībām un vietējiem uzņēmumiem 24. un 25. augustā aicina dabas draugus un aktīvas atpūtas cienītājus uz jau trešajām Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (turpmāk – ZBR) Ceļotāju dienām, kurās šogad īpaša uzmanība pievērsta klimata izmaiņu nelabvēlīgās ietekmes mazināšanai.

“Ziemeļvidzeme ir daļa no apkārtējās dinamiskās pasaules, tādēļ šī gada ZBR Ceļotāju dienu vadmotīvs ir “Veidojam labāku klimatu!”, ar to saprotot gan  savstarpējo saskarsmi un apmaiņu ar zināšanām, gan saimnieciskās darbības klimata uzlabošanu, gan arī darbības klimata izmaiņu nelabvēlīgo ietekmju mazināšanai un pielāgošanai,” pauž ZBR koordinatore Arta Krūmiņa.

Dabas un kultūrvēstures daudzveidība un videi draudzīga saimniekošana ir stūrakmeņi, kas raksturo šī gada Ceļotāju dienu piedāvājumu Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Divu dienu garumā ikviens varēs atrast un izvēlēties sev piemērotus un interesantus pasākumus un aktivitātes – plānoti gan pārgājieni, gan velobraucieni, viesošanās lauku saimniecībās, foto orientēšanās, vides izziņas darbnīcas un neparastas ekspedīcijas.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas aptver 457 600 ha sauszemes un 16 750 ha jūras akvatorijas. Tā teritorija aptver visu Salacas baseinu ietverot Burtnieka ezeru, Sedas purvu, vienu no vēsturiski interesantākajām smilšakmens alām Latvijā - Lībiešu upuralu pie Svētupes, Vidzemes jūrmalas stāvkrastus (2019. gada Latvijas Ģeovieta!) un citas vietas.

Informācija sagatavota izmantojot Dabas aizsardzības pārvaldes preses relīzi.

Skatījumi: 18 |