» Jaunumi


21. un  22. maijā Ziemeļvidzemes Ģeoparks rīko šogad jau otro ekspedīciju, kuras gaitā būs plaša un daudzveidīga programma.

Pirmā dienā - izstādes atklāšana Ķoņos, pēc tam kultūras mantojuma objektu iepazīšana Jeru pagastā, bet pēcpusdienā dosimies uz noslēpumainiem akmeņu krāvumiem Naukšēnu pagasta mežos.

Otrā dienā - kā jau tradicionāli - Ģeoparka apkārtnes iepazīšana. Dosimies apciemot Vijciema pagastu (bij.Valkas rajonā, starp Valku un Smilteni). Vijciema pagastā paredzēta tikšanās un kopīga objektu apmeklēšana ar Valsts Mežu Dienesta Kultūras mantojuma projekta (2010.g.) Vijciema pagasta inventarizētāju Rudīti Gulbi. Apmeklēsim līdz šim nezināmu dižpriedi, teiksmaino Mādžīnas purva akmeni, ko daži pētnieki pat nav varējuši atrast, etnogrāfisko Ielīcu viensētu, kur filmēta kino klasikas zelta fonda filma "Pūt Vējiņi", tāpat arī unikālo (LV vienīgo) Čiekurkalti un vēl citus dabas un kultūras mantojuma objektus.

Laipni aicināts ikviens piedalīties gan abu dienu pasākumos, gan var arī pievienoties tikai sestdien vai svētdien. Vajadzības gadījumā, ņemot līdzi guļammaisus, Rūjienā nodrošinājums ar bezmaksas naktsvietu.

Tikšanās vietas:
Sestdien, 21.maijā: pulkstens 10.00 Ķoņu pagasta pārvaldes māja ("Celtnieki", turpat arī Ķoņu bibliotēka), galvenā ceļa malā, 2 km no Rūjienas.
Svētdien, 22.maijā: pulkstens 10.00 Vijciema centrā, laukumā (pie nesen nodegušā kultūras nama).

Papildus informācija: Dainis Ozols (T.: 26527214).
Skatījumi: 1514 | Datums: 16.05.11