Vadība
Meklētājs
Kategorijas
Servisu nodrošina
» FailiKopējais failu skaits: 6
Parādītie faili: 1-3
Lappuse: 1 2 »

Divu autoru, Dainis Ozols un Juris Smaļinskis, stenda referāts "Pļaviņu HES appludinātā Daugavas posma ģeoloģiskais mantojums" - gan par pašlaik pieejamo, gan arī zem ūdeņiem dusošo.

Stenda referāts tika prezentēts Latvijas Universitātes 77. zinātniskajā konferencē Zemes un vides zinātnēs 2019. gada 1. februāra sesijā „Ģeoloģiskās vides resursi mainīgā klimatā” 

Saite uz Daugava_Posteris.jpg

Publikācijas | Skatījumi: 75 | Lejupielādes: 5 | Datums: 16.02.19

2012.gada pētījumu sezonā Valsts Kultūrkapitāla fonds atbalstīja Ziemeļvidzemes Ģeoparka projektu „Kultūras mantojuma apzināšana Mazsalacas novadā”, kura laikā tika veiktas trīs ekspedīcijas un informācijas apkopošana par dažāda veida kultūras mantojuma objektiem Ziemeļvidzemes Ģeoparka teritorijā esošajā Mazsalacas novadā. Šī gada aktivitātes bija kā turpinājums Ziemeļvidzemes Ģeoparka 2011.gadā realizētajam kultūras mantojuma projektam „Kultūras mantojuma apzināšana Rūjienas un Naukšēnu novadā”. Pagājušā gadā arī tika veiktas ekspedīcijas, apsekoti kultūras mantojuma objekti un apkopoti materiāli par Ģeoparka teritorijas austrumu un centrālo daļu, kas ietilpst minētajos divos novados. Projekta darbu aktivitātes vairāk tika veiktas pavasarī un rudenī, kad ir lauku pētījumiem labvēlīgi laika apstākļi, vasaras karstajā laikā ieturot pārtraukumu. Jau iepriekšējā gadā aktivitātes tika organizētas pēc līdzīga laika grafika, un tās attaisnojās – gan laika apstākļu piemērotības ziņā, gan dalībnieku piesaistes ziņā.
Publikācijas | Skatījumi: 1191 | Lejupielādes: 288 | Datums: 29.11.12

Ziemeļvidzemes Ģeoparka teritorijā atrodas daudz ievērojamu akmeņu – gan liels skaits dižakmeņu, gan ļoti dažādi kultūrvēsturiskie akmeņi. Šajā publikācijā apkopota informācija par 10 ievērojamākajiem kultūrvēsturiskajiem akmeņiem šajā teritorijā. Starp tiem ir gan izmēros ievērojami dižakmeņi (īpaši Mellaču akmens), akmeņi ar vairāku tipu dobumiem – gan bedrīšakmeņi, gan bļodakmens, gan šķīvjakmens, gan arī akmeņi ar iekalumiem un interesantu teiku materiālu.

No šeit aprakstītajiem 10 ievērojamākajiem kultūrvēsturiskajiem akmeņiem valsts aizsardzībā kā arheoloģijas pieminekļi ir tikai četri: Urgu Zviedru akmens (Lodes pagasts), Kalnalammiku bedrīšakmens (Lodes pagasts), Andrecēnu Velna gulta (Naukšēnu pagasts) un Riņņukalna dobumakmens (Vecates pagasts). Arī pārējie seši aprakstītie akmeņi būtu ņemami valsts aizsardzībā kā arheoloģijas pieminekļi. Noteikti aizsardzībai kā kultūras pieminekļi rekomendējami Mazsalacas bedrīšakmens, Matīšu Mācītājmuižas Velnakmens, Saulīšu Liepakmens un Jēču bļodakmens.
Publikācijas | Skatījumi: 1494 | Lejupielādes: 312 | Datums: 29.08.11

1-3 4-6